Huda Company, poznati influenser iz Krajine, izazvao je veliku pažnju javnosti nakon što se putem live prenosa obratio svojim pratiocima sa neobičnim zahtjevom, prikupljanjem novca za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Ameriku.
U svom obraćanju naglasio je da godinama vjerno prati reprezentaciju Bosne i Hercegovine, prisustvuje utakmicama u Zenici i podržava Zmajeve i kada je najteže. Kako kaže, odlazak na Svjetsko prvenstvo za njega je dugogodišnja želja.
Prema njegovim riječima, za put i boravak tokom prvenstva potrebno mu je oko 20.000 dolara. Smatra da taj iznos nije nedostižan, posebno ako se uključe njegovi brojni pratioci širom svijeta.
Posebno se obratio dijaspori, ističući da upravo oni čine veliki dio njegove publike. Ideja je da veći broj ljudi donira manje iznose, čime bi se ukupna suma brzo prikupila.
Ovaj potez već je izazvao podijeljene reakcije na društvenim mrežama, dok jedni smatraju da svako ima pravo tražiti podršku svojih pratilaca, drugi postavljaju pitanje granice između podrške i ličnih želja.
Jedno je sigurno, ova priča je otvorila širu raspravu o ulozi influensera, odgovornosti prema publici i načinu na koji se danas finansiraju lični ciljevi putem društvenih mreža.
